عملیات آبخیز داری در۱۵۰ هکتار از عرصه های شهرستان فراهان کلید خورد.

🔹عملیات آبخیزداری در ۱۵۰ هکتار از عرصه‌های شهرستان فراهان کلید خورد

🔴رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان گفت: عملیات آبخیزداری شامل اقدامات بیولوژیک و کپه‌کاری در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان کلید خورده و تا پایان سال انجام می‌شود.

♦️« مهدیار جودکی» افزود: اعتبار تخصیص شده برای این طرح دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است و با اجرای آن علاوه بر متراکم‌سازی پوشش گیاهی، از فرسایش خاک جلوگیری شده و بستر ذخیره اصولی نزولات جوی فراهم می‌شود.

♦️وی بیان کرد: عملیات ایجاد کمربند حفاظتی به طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز در این شهرستان انجام می‌شود که این اقدام منجر به آگاه‌سازی مردم در خصوص عدم تصرفات در اراضی ملی است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان گفت: چهار طرح گابیون‌بندی حوزه آبخیز خنجین با اعتبار ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز از محل صندوق توسعه ملی همزمان با دهه فجر در شهرستان فراهان به بهره‌برداری رسید.

♦️جودکی با اشاره به اینکه طرح مذکور به میزان یک هزار و ۵۵۰ متر مکعب حجم دارد، گفت: جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب، تغذیه سفره منابع آب زیرزمینی و نگه داشتن رسوبات در بالا دست حوزه آبخیز از جمله اهداف ایجاد این سازه‌ها است.

فاش نیوز، رسانه جامع و کاربردی شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان👇
https://t.me/joinchat/AAAAAFgMUykRS2Y2P3o5SQ

@talashgranfarahan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *