آتش نشانان اراک مردی را از درون چاهی در عمق ۲۰متری نجات دادن

به گزارش انجمن تلاشگران فراهان رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک از نجات یک مرد میانسال از عمق یک چاه ۲۰ متری در اطراف روستای درمنک شهرستان فرمهین خبر داد و گفت: این فرد به دلایل نامعلومی به داخل چاه سقوط کرده بود که با تلاش به موقع آتش‌نشانان زنده بیرون آمد.

‍«مسعود آقازیارتی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه محل حادثه خارج از محدوده شهری بود، پس از هماهنگی‌های لازم بلافاصله گروه امداد و نجات ایستگاه شماره یک (شهید نظری) واقع در کوی مصطفی خمینی اراک به این محل اعزام شد.

وی ادامه داد: خانواده این شخص، با تاریک شدن هوا و پاسخ ندادن این فرد به تلفن همراه خود، اقدام به جستجو برای پیداکردن او می‌کنند که خودوری او را در اطراف یک گاوداری در بیرون از روستا پیدا کرده و با مشاهده چاه در آن حوالی، متوجه سقوط وی در عمق چاه می‌شوند.

آقازیارتی اظهار داشت: به علت کمبود تجهیزات آتش‌نشانی فرمهین، این عملیات به اراک واگذار شد و آتش‌نشانان اعزامی با توجه به احتمال ریزش دیواره چاه، ابتدا ایمن‌سازی‌های لازم را انجام دادند و سپس با قرار دادن سه پایه نجات بر روی دهنه چاه، وارد آن شدند.

وی گفت: در این چاه حدود یک و نیم متر نیز آب وجو داشت که آتش‌نشانان تدابیر لازم امنیتی را به کارگرفتند و موفق شدند پس از یک عملیات ۲ ساعته، این فرد که ساعات زیادی از زمان سقوطش به چاه گذشته بود را زنده بیرون آورند.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک افزود: این مرد پس از خروج از چاه در اختیار عوامل اورژانس قرارگرفت و به بیمارستان منتقل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *