آغاز اجرای طرح‌های منابع طبیعی شهرستان فراهان

طرح‌های منابع طبیعی شهرستان فراهان با بیش از ۳ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش انجمن تلاشگران فراهان، فرهاد مجدآبادی فراهانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان از آغاز طرح های منابع طبیعی در سطح این شهرستان خبر داد.

مجدآبادی افزود: امسال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پروژه‌های اجرای کمربند حفاظتی خنجین، بیولوژیک احداث چاله‌های فلسی، قرق مراتع، احداث آبشخوار دام و مرمت چشمه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه طرح اجرای کمربند حفاظتی شهر خنجین که جزو درخواست‌های مردم خنجین بود به زودی اجرایی میشوداضافه کرد: در این طرح با احداث ۱۹۰ بنچ مارک (سنگ نشانه) به طول حدود ۲۰ کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال مرز اراضی ملی و مزروعی تفکیک می‌شود.

افزایش ظرفیت ذخیره نزولات و تقویت پوشش گیاهی مراتع با اجرای طرح‌های بیولوژیک

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان ادامه داد: در طرح بیولوژیک اصلاح و احیا مراتع، در سطحی حدود ۸۰ هکتار هم با اعتبار ۶۴۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با ایجاد چاله‌های فلسی و کشت گیاهان مرتعی به افزایش ظرفیت ذخیره نزولات و تقویت پوشش گیاهی مراتع کمک بسیاری خواهد شد.

او بیان کرد: همچنین با تخصیص اعتبار ۷۲۰ میلیون ریالی تعداد ۱۰ دستگاه آبشخوار به منظور تامین آب مورد نیاز دام و پراکنش مناسب دام در سطح مرتع احداث و ۲ مورد چشمه به همین منظور مرمت و بهسازی شده و ۳۵۰ هکتار از مراتع قرق خواهدشد و پروژه آبخیزداری در خنجین هم با اعتبار یک و نیم میلیاردی به زودی شروع میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *