استان مرکزی پایان هفته پربارشی در پیش دارد

استان مرکزی پایان هفته پربارشی در پیش دارد

اراک – ایرنا – مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هوا حاکی از آن است که این استان روزهای پربارشی را در پایان هفته جاری پیش‌رو دارد.

«رضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت سامانه بارشی از روز چهارشنبه هفته جاری در استان خواهد بود و در صورت نداشتن تغییر در الگوی نقشه‌ها پیش‌یابی هوا،  رگبار و رعدوبرق و توام با وزش باد شدید در برخی از ساعات  عصر چهارشنبه رخ می‌دهد و این ناپایداری‌ها به‌شکل متناوب تا اوایل هفته آینده وجود دارد.

وی یادآور شد: در سه روز آتی هر چند وجود رطوبت در آسمان استان مرکزی بیشتر می‌شود و آسمان قسمتی تا ابری است، اما پدیده بارشی رخ نمی‌دهد و شرایط دمایی فعلی در این مدت تداوم دارد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی اواخر هفته موجب کاهش محسوس دمای هوا در نقاط مختلف استان می‌شود.

مرادی اظهار داشت: مجموع بارندگی شبانه‌روز اخیر استان مرکزی در ایستگاه‌های اراک صفر، ساوه یک دهم میلیمتر، تفرش یک و نیم میلیمتر، خمین صفر، محلات یک دهم میلیمتر، شازند چهار دهم میلیمتر، خنداب صفر، کمیجان سه و نیم میلیمتر، دلیجان صفر، آشتیان چهار دهم میلیمتر، غرق آباد ۶ دهم میلیمتر، بارانسنج فرمهین صفر و زرندیه یک و چهار دهم میلیمتر گزارش شده است.

مرادی اظهار داشت: با کسب این میزان بارش، متوسط بارش سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال تاکنون) در استان مرکزی به چهار و هشت دهم میلیمتر رسیده است.

وی گفت: دلیجان با بیشینه دمای ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای پنج و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

چهار و هشت دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال تاکنون) در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *