امیرکبیرها را با انتخاب درست به مجلس بفرستیم

استاد دانشگاه با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: مجلس عصاره فضایل ملت است و باید امیرکبیرها را به مجلس بفرستیم و اگر درست انتخاب نکنیم میرزا آقاخان‌ها به مجلس راه پیدا می‌کنند.

به گزارش «دیارآفتاب» به نقل از انجمن تلاشگران فراهان ؛همزمان با بیستم دی‌ماه سالروز شهادت امیرکبیر شامگاه چهارشنبه همایش بزرگداشت امیر کبیر در فراهان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سوری در همایش بزرگداشت امیرکبیر در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد با اشاره به شخصیت و اقدامات امیرکبیر گفت: روستا‌‌زاده‌ای که طعم فقر را چشیده بود و در کنار بزرگان تربیت و رشد کرد.

وی افزود: نوابغ و قهرمانان ملی نسبت به توان وجودی و بصیرت خویش در افکار عمومی و اذهان مردم ماندگار می‌شوند.

سوری اظهارکرد: ترویج فرهنگ و نوآوری در صنعت و بصیرت در مقابل استعمار و مبارزه با فساد از خصوصیات و خدمات امیرکبیر بود.

امام جمعه فرمهین با اشاره به دو مولفه تشخیص حق از باطل در کلام مولاعلی(ع) گفت: مشاهده نتیجه کار در جامعه و قدرت افکار عمومی می‌تواند بهترین مولفه تشخیص حق و باطل باشد که در مورد امیرکبیر و امام و شهدا این مهم صدق می‌کند.

وی افزود: نوابغ و بزرگان مانند امام خمینی(ره)، سردار سلیمانی و شهدای گرانقدر کشور و امیرکبیر به واسطه بصیرت و هویت ملی و اسلامی تحولی بزرگ در جهان اسلام و در دنیا به وجود آوردند و با شعار «ما می‌توانیم» در مقابل توطئه های دشمنان در طول تاریخ ایستادند.

سید محمدالحسینی، در این مراسم گفت: ظهور امیرکبیر یکی از الطاف الهی بود و امیرکبیر تربیت شده و پرورش یافته مکتب اسلام راستین و حقیقی بود.

وی افزود: نظام ما به امیرکبیرها نیاز دارد، امیرکبیرهای کنونی کم نیستند، ما مردم خود را کنار کشیده‌ایم و مطالبه‌گری نداریم.

 الحسینی اظهارکرد: امیرکبیر باور داشت باید بین عمل و عقیده همخوانی باشد، مدیران باید امیرکبیر را به عنوان الگوی مدیریتی موفق سرمشق خود قرار دهند. 

استاد دانشگاه با اشاره به در پیش بودن انتخابات اظهارکرد: مجلس عصاره فضایل ملت است و باید امیرکبیر به مجلس بفرستیم و اگر درست انتخاب نکنیم میرزا آقاخان‌ها به مجلس راه پیدا می‌کنند.

وی گفت: مهم‌ترین اقدام امیرکبیر استقلال ایران بود، دغدغه مردم را داشت و مردی از جنس خدمت صادقانه به مردم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *