اهدایی کمکهای خیر فراهانی به مناطق سیل زده آق قلا و گمیشان

فراهان مهد اندیشه های آسمانی و زادگاه مردان بزرگی در طول تاریخ بشر بوده، که انکار ناپذیر است.
کسانیکه منطبق بر اصول انسانی و الهی در مسیر عدالت و آزادی، با آزادگی بی بدیلی محدودیتهای زمان خویش را در نوردیده اند و آثاری ماندگار در دل زمان خلق کرده اند .
البته افرادی در فراهان بوده و هستند که برای این خطه، خدمات ارزنده ای انجام داده اند که تقدیر از آنان وظیفه همه ما است لیکن در این مکتوب بنا بر این داریم تا از مردی صحبت نماییم که همچون ابری میبارد و خدا گونه مهر میورزد .
صاحب دستانی گشاده و دلی دریایی که صدای مظلومیتها را در سکوت میشنود و در سکوت پاسخ میدهد بی آنکه جز خداوند کسی بداند.
امیری از کهن دیار نخبه پرور فراهان که در کودکی در جبهه های دفاع مقدس حاضر بوده و از سن ۱۲ سالگی در عرصه های جهادی در جای جای میهن اسلامی به یاری مظلومین شتافته است..

بزرگ مردی که ایام تعطیلات میتوانست به اتفاق خانواده دریکی از بهترین و خوش آب هواترین شهرهای اروپا یا همین ایران خودمان به سیر و سیاحت بپردازد اما قید تعطیلات را زد و در شب تولدش صدای کمک خواهی هم وطنان سیل زده را شنید که نیازمند کمک میباشند همان شبانه یک کامیون از مایحتاج سیل زده گان از قبیل ،پتو، کیسه،نان،کنسرو،کمپوت،آز معدنی و… به استان گلستان شهرستان آق قلا و گمیشان تپه حرکت میکند تا به یاری هموطنان سیلزده بشتابد این شخص تلاشگر که عضو افتخاری انجمن تلاشگران فراهان نیز میباشد کسی نیست جز دکتر ابوالفضل واشقانی فراهانی که پس از زلزله ای کرمانشاه در راستای. رسالت خود،تمام وقت وزمان خود را برای همنوعان سیلزده وزلزله زده گذاشته است
جهادگر فراهانی قرار شد پس از ترک گمیش تپه و آق قلا به کوهدشت و پلدختر سفر کند تا به یاری هموطنان لر زبان بشتابد.

بله فراهان امروز هم امیران بسیاری دارد و به آنها افتخار میکند.
در گزارشهای بعدی به دیگر خدمات این مرد بزرگ از خطه قهرمان پرور فراهان بیشتر خواهیم پرداخت.

1 دیدگاه در “اهدایی کمکهای خیر فراهانی به مناطق سیل زده آق قلا و گمیشان”

  1. باعث افتخار است که در زمانی زندگی میکنیم که چنین انسانهایی در ان تنفس میکنند . اقای دکتر فراهانی پدر خوانده ۶۵۱کودک بی سرپرست در سراسر کشورند . شهروند فراهان که در شهر های مختلف شهروند افتخاری است . مراسم تجلیل ازایشان در زمستان ۹۷توسط جامعه لرهای فرهیخته در دانشگاه تهران برگزار شد . عمرشان طولانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *