اولین مراسم انجمن فرهنگی ادبی فراهان

مجتبی قنبری:
پیرو دعوت از عزیزان فراهانی جهت شرکت در سومین هم اندیشی مفاخر و هنرمندان فراهان، خوشبختانه دیشب از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۰۰:۳۰ یک دورهمی بسیار دوستانه، مفرح و کیفی در مسجد امام رضا (ع) دهکده المپیک برگزار شد.

قبل از هر چیز باید از زحمات و میزبانی شایسته شیخ علی واشقانی عزیز، مردی که به کارهای خیرخواهان و عام المنفعه شناخته شده است، تشکر ویژه کنیم. جالب است بدانید اهالی و کسبه مجاور مسجد وقتی متوجه میشوند فراهانی هستید یا از فراهان آمده اید، به تعریف و تمجید از موسس، امام جماعت و همه کاره این مسجد میپردازند.

مجتبی قنبری:
همچنین باید از همت، عشق و علاقه همه حاضرین در جلسه به فراهان نوشت. اینکه آقای سلیم آبادی بخشدار محترم خنجین پس از یک روز کاری در بخشداری، راه تهران را در پیش میگیرند تا در جلسه هم اندیشی فراهانیها در تهران شرکت کنند و ساعت ۱ بامداد از جلوی مسجد حرکت میکنند تا صبح در خنجین باشند را مگر میتوان جز با عشق و علاقه به زادگاهش و فراهان نامدار به گونه دیگری توجیه کرد؟ انگیزه حضور برادران خوش ذوق و با همت سیاحت و آقای حاجیلو برای آمدن از قم به جلسه و برگشت به قم در حدود ساعت ۳ صبح و نیز حضور سایر سروران از مناطق مختلف تهران و کرج فقط به واسطه حس فراهان دوستی و عشق به زادگاهشان است. امیدواریم در جلساتی که در هر جا با هدف اعتلای فرهنگ و هنر و ادب فراهان تشکیل میشود، همه فراهانیها متحد و یکدل و فارغ از اختلاف نظرها در حوزه های مختلف، دور هم جمع شوند تا با هم افزایی و تکیه بر خرد جمعی به نتایج بهتر از وضع موجود برسند.

مجتبی قنبری:
اما خلاصه مواردی که در جلسه دیشب مطرح شد عبارتند از:
۱- در خصوص کتاب مفاخر و مشاهیر فراهان، همه دوستان عضو گروه، فایل ارسال شده در این گروه را بررسی فرمایند و مواردی که احیانا جا افتاده را در ایتا برای بنده ارسال فرمایند. بدیهی است گروه نویسندگان کتاب هیچ ادعایی مبنی بر کامل بودن لیست فوق ندارند و آماده دریافت اطلاعات شما عزیزان هستند.
۲- جلسات انجمن فرهنگی و ادبی فراهان در چهارشنبه آخر هر ماه ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ (این ساعت برای پائیز و زمستان است و در بهار و تابستان از ۱۷ تا ۱۸:۳۰) در سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی فراهان تشکیل خواهد شد تا به این ترتیب حضور و دورهمی فرهنگی و ادبی و هنری همه فراهانیها شکل منظمی پیدا کند.
۳- از این به بعد جلسات هم اندیشی مفاخر و هنرمندان در فراهان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و در تهران به میزبانی مسجد امام رضا (ع) دهکده المپیک برگزار خواهد شد.
۴- تکیه بر خرد جمعی و افزایش تاب آوری در انجمن فرهنگی که ماحصل آنها هم افزایی اندیشه ها و تدابیر است، از مهمترین الزامات رشد و حرکت به سمت شرایط مطلوبتر می باشد و دقیقا با این رویکرد از همه اقشار و گروه های فراهانی برای شرکت در جلسات دعوت به عمل می آید تا بتوانیم در انتقال انگیزه، تجربه و دانش به نسل بعد فراهان بزرگ، تاثیرگذار باشیم.

۵- پیشنهاد شد که حجت الاسلام علی واشقانی به دلیل شخصیت منحصربفرد و ارتباط خیلی خوب با مقامات کشوری، مسئولیت هیات امنای فراهانیهای مقیم مرکز را بپذیرند و آقای دکتر قنبری مدیر مرکز رشد فراهان نیز به دلیل همسویی کارها، مسئولیت کمیته فرهنگی انجمن ثبت شده تلاشگران فراهان را بر عهده بگیرند تا از دوباره کاری و انجام موازی کارها پرهیز شود.
باز هم از همه دوستان که دعوت را پذیرفتند و تشریف آوردند بینهایت سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *