اولین همایش فرش دستباف استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی انجمن تلاشگران فراهان اولین همایش فرش دستباف استان مرکزی ۶ آذرماه در استانداری استان مرکزی برگزار می شود.

در این همایش که با حضور پیشکسوتان، متخصصین و فعالین صنعت فرش دستباف استان و کشور برگزار می شود، ظرفیت ها، فرصت ها و ویژگی های فرش دستباف استان مرکزی مطرح خواهد شد.

هم اندیشی و همراهی بخش دولتی و بخش خصوصی قطعا در رفع نواقص و رونق بازار فرش دستباف استان اثرگذار خواهد بود که این مهم از اهداف همایش است.

برنامه دو روزه پویش ملی فرش دستباف اراک برای اولین بار در استان در آذرماه همراه با گردهمایی روسای اداره فرش استان های کشور در استان مرکزی برگزار می شود.

پویش ملی فرش دستباف اراک با هدف بازآفرینی فرش استان مرکزی در بازارهای داخلی و خارجی،

ایجاد بستر مناسب برای بازارهای آتی فرش اراک در داخل و خارج و افزایش صادرات فرش استان،

پیاده سازی بخش هایی از سند فرش، ایجاد بستری برای ثبت جهانی سایر برندهای فرش استان مانند فرش جیریا، فراهان و…، گردهمایی دست اندرکاران، تولیدکنندگان و بافندگان کشور در اراک به منظور انتقال تجربه به صنعت فرش استان مرکزی، ایجاد انگیزه در متولیان تولید فرش و بافندگان و طراحان استان به منظور تغییر رویه و بهبود در طرح ها، نقش ها و بازاریابی محصولات، معرفی چهره های شاخص استان در حوزه فرش در سطح ملی و کمک به تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی، ارایه و دریافت راهکارهایی برای برون رفت از شرایط رکود در بازار فرش اراک برگزار می شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *