خسارت ۱۷۱۵میلیاردی؛سوغات تگرگ برای کشاورزان و باغداران استان مرکزی

خسارت ۱۷۱۵ میلیاردی، سوغات تگرگ برای کشاورزی استان مرکزی

 به گزارش انجمن تلاشگران فراهان رئیس اداره مدیریت بحران جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: مجموع خسارت های وارده به بخش کشاورزی استان مرکزی در اردیبهشت ماه ۱۷۱۵ میلیارد و ۲۴۶ میلیون ریال برآورد شده است.

سیدرضا آل طاها در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در بازه زمانی سوم تا هفتم اردیبهشت ماه در استان مرکزی در اثر بارندگی و ریزش شدید تگرگ شهرستان‌های تفرش، اراک، فراهان، ساوه و خنداب، متحمل خسارت در بخش های زراعت، باغی و دامی شدند.

وی افزود: میزان خسارت وارد شده در بخش زراعت ۵۴۰۸ میلیارد و ۸۴ میلیون ریال، در بخش باغی ۱۱۷۳ میلیارد و ۸۴۲ میلیون ریال بود و به صورت جزئی  در بخش  فراهان ۱۵ راس میش و بره بر اثر ریزش تگرگ از بین رفتند و خسارتی بالغ بر ۵۲۰ میلیون ریال در این حوزه وارد شد.

رئیس اداره مدیریت بحران جهادکشاورزی استان مرکزی مجموع خسارت های وارد شده به بخش کشاورزی از ابتدای فروردین ما ه سال جاری را ۴۰۴۱ میلیارد و ۴۳۸ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مجموع خسارت های وارده در اردیبهشت ماه ۱۷۱۵ میلیارد و ۲۴۶ میلیون ریال برآورد شده است.

آل طاها بیان کرد: خسارت های بخش زراعت به گندم، جو و کلزا و بخش باغی به میوه هایی چون سیب، هلو، بادام، انگور … وارد شده است.

وی در خصوص جبران خسارت کشاورزان بیان کرد: با توجه به اینکه تمامی کشاورزان مزارع و باغ های خود را بیمه نکرده‌اند دولت در این راستا تنها می‌تواند با افزایش مهلت بازپرداخت تسهیلات به کشاورزان کمک کند، در این غیر این صورت ارائه تسهیلات به این افراد مساوی با نابود کردن صندوق بیمه محصولات کشاورزی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *