رییس ورزش جوانان شهرستان فراهان:

سالن ورزشی روستای دستجان تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود

رئیس ورزش و جوانان فراهان:

سالن ورزشی روستای دستجان تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود

اراک – ایرنا – به نقل از انجمن تلاشگران فراهان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فراهان گفت: سالن ورزشی روستای دستجان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار لازم، تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری می‌شود.

” حمید کهریزی ” روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شیوع بیماری کرونا، سبب تعطیلی بسیاری از مسابقات، اماکن ورزشی و باشگاه‌های ورزشی شد که
وزارت ورزش و جوانان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا، تسهیلاتی برای حمایت از باشگاه داران و مشاغل بخش خصوصی حوزه ورزش در نظر گرفت.

وی بیان داشت: ۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال تسهیلات تاکنون به باشگاه‌های زیان دیده از کرونا در شهرستان فراهان پرداخت شده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فراهان گفت: تاکنون چهار نفر ار مربیان باشگاه‌های ورزشی شهرستان، تسهیلات ۸۰ میلیون ریالی دریافت کردند که هشت باشگاه دار دیگر نیز برای دریافت وام ۸۰ میلیون ریالی در سامانه ثبت نام کردند و به بانک‌های عامل معرفی شدند تا تسهیلات لازم را دریافت کنند.

کهریزی در خصوص تجهیز خانه‌های روستایی نیز اظهار داشت: بر اساس انعقاد تفاهمنامه مشترک میان وزارت کشور و ورزش و جوانان، اماکن ورزشی از سوی  بخشداری و دهیاری‌ها، در اختیار  اداره کل ورزش و  جوانان قرار می‌گیرد و هیات ورزش روستایی نیز مسئول تجهیز خانه های روستایی است.
وی با بیان اینکه ۱۳ خانه ورزش روستایی در شهرستان فراهان مجهز شده و فعالیت دارند گفت: مجموعه ورزشی امیرکبیر فرمهین، سالن شهدای فرمهین یک و دو ، سالن ورزشی بانوان فرمهین و سالن ورزشی خنجین و تلخاب در سطح شهرستان  فعالیت دارند.
 رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فراهان بیان داشت: عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای سلیم آباد آغاز شده و همچنین  فنداسیون سالن ورزش رزمی طبقاتی شهر فرمهین پایه ریزی شده است.
کهریزی ایجاد زمین چمن مصنوعی روستای فشک را از دیگر اقدامات دولت عنوان کرد و گفت: در حال تملک زمین از سوی بنیاد مسکن برای ایجاد این طرح هستیم که با جدیت در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه پنج ایستگاه ورزش صبحگاهی فعال در سطح شهرستان وجود دارد، گفت: سرانه ورزشی اماکن سرپوشیده شهرستان ۳۳سانتی متر مربع، اماکن  روباز یک متر و ۵۳ سانتی مترمربع و  سرانه کلی ورزشی ۱.۸۷ سانتی متر مربع است که از این لحاظ شهرستان فراهان نسبت به میانگین استان، وضعیت مناسب تری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *