سال جهش تولید

سخنان صمیمانه حجت الاسلام و المسلمین فیض کرمیان امام جمعه محترم شهر فرمهین با مردم و مسئولان شهرستان فراهان در حضور خبرنگار صداوسیمای فراهان:

«أعوذ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیطَانِ الرَّجِیمِ»
« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »

سال نو خورشیدی و اعیاد مبارک شعبانیه ، میلاد حضرت سیدالشهداء علیه السلام و حضرت قمر منیر بنی هاشم علیه السلام عباس بن علی(ع) و امام چهارم امام سجاد صلوات الله علیه را خدمت همه فراهانی های عزیز تبریک عرض میکنم.

بنده از اینکه چند هفته ای است نماز جمعه برگزار نمی شود متاسف و متاثر هستم و ما نظر بر اینکه چاره ای جز اطاعت از قانون نیست ما هم مطیع قانون هستیم و می بایستی از قانون تبعیت کنیم.

انشاء الله که هرچه زودتر این ایام هم تمام بشود و دوباره نماز جمعه و دیگر مراسم های مذهبی خصوصا بازگشایی حرم های مطهر را شاهد باشیم.

می بایستی زودتر از این ها به مردم عزیز تبریک عرض می کردم اما امیدوار بودم که هر هفته تا هفته بعد مسئله کرونا حل می شود و در نماز جمعه عزیزان را زیارت خواهیم کرد اما این اتفاق نیفتاد. مناسبت میلاد امام حسین(ع) فرصت خوبی بود برای تبریک سال نو و نظر باینکه سیدالشهداء(ع) اما صبر و مقاومت ، شجاعت و در عین اقتدار و عزت و حقانیت مظلوم واقع شدند لذا مناسب است ملت عزیز ما که همواره بر ولایت امام حسین(ع) حرکت کرده اند و در عین اقتدار و عزت ، امروز مظلوم واقع شدند مناسب است همه دست بر دعا بر داریم و به ساحت مقدس سیدالشهداء(ع) توسل کنیم تا انشاء الله این بحران را هم پشت سر بگذاریم.

بقینا این بحران دارای فوایدی هم است و جا دارد که بعد از اتمام این دوره و بازگشت روال عادی زندگی این درس هایی که در این ایام ابتلای کرونا و بحران کرونا داریم حفظ کنیم و بعد از این دوران از آن درس ها بهره ببریم.

جا دارد روز پاسدار را به پاسداران عزیز تبریک عرض کنم و همه کسانی که برای حفظ و نگهداری نظام اسلامی خود را پاسدار اسلام می دانند امروز روز همه این عزیزان هم است جا دارد تبریک عرض بکنم به عزیزانی که در خط مقدم مبارزه و مقابله با بحران کرونا این ایام قبول زحمت می کند و شبانه روزی فعالیت می کنند و در واقع این عزیزان هستند که امروز برای ما افتخار آفرین هستند کادر پزشکان و پرستاران و همه کارمندانی که در عرصه سلامت زحمت می کشند و همه این عزیزان ذست مریزاد و خسته نباشید عرض می کنم و تقدیر و تشکر میکنم.

از همه عزیزانی که به نوعی در بهبود وضعیت موجود تلاش می کنند بسیچیان ، خیرین ، معلمان ، استادان ، کسانی که در فضای مجازی هم کمک می کنند از همه این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم. از زنان جامعه ایرانی که در ایام با مراقبت از همسران و فرزندانشان ، فضای گرم خانواده را گرمتر کردند تقدیر و تشکر میکنم.

جا دارد که سال نو که مزین به نام جهش تولید است به این مطلب هم اشاره ای داشته باشم که هر سال مقام معظم رهبری(حفظ الله) سال را به یک نامی نامگذاری می کنند که بر همه مردم ، مسئولین و سه قوه و همه دولت فرض و واجب است که در پیشبرد نام سال و تحقق آن شعار تمام تلاش خودشان را مبذول کنند.

سخنان صمیمانه حجت الاسلام و المسلمین فیض کرمیان امام جمعه محترم شهر فرمهین:

در این که نامگذاری هر سال حکیمانه است شکی نیست. مقام معظم رهبری (حفظ الله) با اشراف اطلاعاتی و با علم و آگاهی و تدبیر و با حکمت هر سال را نامگذاری می کنند به یک نامی و یقینا وقتی نامگذاری صورت می گیرد به این معنا است که بایستی همه ما برای پیشرفت و اصلاح نظام و جامعه آن شعار را محقق بکنیم و به آن جامه عمل بپوشانیم.

این چند سال را رهبری عزیز سال ها را بنام مسائل اقتصادی نامگذاری کردند سال گذشته رونق تولید و امسال جهش تولید . جهش تولید بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری یقینا از رونق تولید به مراتب بالاتر است و همانطور که خود رهبری عزیز فرمودند سال رونق تولید کارهایی انجام شد مبنی بر اینکه تولید در واقع حفظ بشود و رونق پیدا کند اما جهش تولید یعنی همه قوا و همه مردم و مسئولین دست به دست هم بدهند و یک کار محسوس و ملموس را ارائه کنند تا آثارش در سر سفرهای مردم عزیز ایران مشاهده بشود.

لذا باید سال جهش تولید با سال رونق تولید متفاوت باشد باید تلاش ها مضاعف بشود تلاش ها باید چند برابر بشود . لذا باید در شهرستان فراهان عزیز ما هم این اتفاق بیفتد . شهرستان فراهان پتانسیل های بسیاری دارد شهرستان فراهان شهرستان تولید است ۳۰ درصد تولید کشاورزی استان در این شهرستان صورت می گیرد . زمین های کشاورزی ، دامداری ها و صنایع همه اینها در شهرستان فراهان موقعیتی را فراهم کرده که بشود کار کرد و جهش تولید را شاهد بود.نیازمند این است که نماینده محترم ، مسئولین و نمایندگان دولت ، قوه مجترم قضائیه ، بخش خصوصی و فعالین عرصه تولید ، روستائیان که بالاترین و مهمترین مولد در کشور هستند همه باهم دست در دست هم بدهیم و جهش تولید را شاهد باشیم.

من در درجه اول باید عرض بکنم که بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی انتظاراتی از نماینده فعلی عزیز ما در مجلس شورای اسلامی است که تا زمانی که در این مسئولیت هستند انشاء الله اقدامات لازم را در سال جهش تولید انجام بدهند و همچنین انتظار می رود که نماینده منتخب ، نماینده جوان و پر انرژی است انشاء الله و دارای توانایی های خاصی هم است که مستحضر هستند ان شاء الله مورد سال نامگذاری شده بنام جهش تولید برنامه های خودشان را ارائه بدهند.

اما نظر به سال ۹۹ که در آن قرار داریم مشکلات فراوانی داریم مشکلات تحریم و افت قیمت نفت و مشکلات عدیده ای که وجود دارد . به نظر می رسد و بنده این را عرض می کنم که انتظار بیشتر از نماینده منتخب مردم است . من این را صراحتا عرض می کنم نظر باینکه ایشان یک شخص جوان هستند و پر انرژی و نظر باینکه دارای تمکن هستند انتظار می رود که تا خرداد ماه برنامه های خودشان را نسبت به سال جهش تولید کتبا ارائه کنند.

راجع به بخش کشاورزی چه برنامه هایی ؟ دارند راجع به تولید گندم چه برنامه هایی دارند ؟ راجع به حمایت از دامداری ها چه برنامه ای دارند؟ در مورد احیاء مجتمع دامداری تلخاب و دیگر دامداری ها چه برنامه ای دارند؟ در مورد بدهی کشاورزان و دامداران چه برنامه ای دارد؟ ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان و دامداران و صنایع چه برنامه ای دارند؟ در مورد مشکل مسکن جوانان خصوصا متولدین دهه ۷۰ و ۸۰ چه برنامه ای دارد؟ در مورد احیاء دانشگاه های آزاد و پیام نور فراهان چه برنامه ای دارد؟در مورد بخش سلامت چه سلامت چه برنامه ای دارد؟ در مورد مسائل فرهنگی چه برنامه ای دارد؟ در مورد تقویت شهرک های صنعتی و ایجاد کارخانه های جدید و توسعه کارخانه ها چه برنامه ای دارد؟ اینها را باید کتبا به مردم اعلام بکند.

در مورد جاده و بزرگراه و به هر حال بگویم اتوبانی که از مسیر فرمهین به همدان است که کارها و مقدماتش سال ها قبل انجام شده و برنامه هایش مقرر شده در مورد شروع به کار این جاده که اگر انجام بشود یک توسعه بسیار خوبی خواهد گرفت چه برنامه ای دارد؟ ایشان باید برنامه های خودشان را بگویند ما انتظار داریم که نماینده منتخب مردم که در این ایام با مشورت و استفاده از نخبگان منطقه و کسانی که سال ها در کارهای اجرای بودند کارهای کارخانه ها بودند مشاور بانک ها بودند و عزیزان نخبه ای که ما در فراهان داریم انتظار می رود ایشان از این عزیزان استفاده کند و عین حال از تمکن مالی هم ایشان دارند استفاده بشود و شاهد جهش تولید در منطقه باشیم.

بنده امیدوارم که بحول قوه الهی پس از پایان این بحران کرونا انشاء الله بار دیگر مردم به روال عادی زندگی برخواهند گشت و دید و بازدید ها و کسانی که عزیزی را بر اثر این بیماری از دست دادند مراسم ختم برگزار بکنند و بنده و همه وظیفه خود می دانیم که با این عزیزان همدردی کنیم زندگی به روال عادی بر خواهد گشت و انشاءالله همه چیز از سر گرفته خواهد شد و ادامه پیدا خواهد کرد – والاسلام علیکم و رحمه الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *