فراهان در جایگاه سوم تولید گوشت قرمز استان

فراهان در جایگاه سوم تولید گوشت قرمز استان

شهرستان فراهان دارای استعدادهای بالقوه ای در زمینه توسعه بخش‌ کشاورزی و دامداری دارد؛ حمایت جدی مسئولان در این بخش ها در ارتقای سطح تولید و درآمد مردم منطقه نقش بسزایی دارد چراکه کشاورزی و دامداری شغل اصلی مردم این منطقه است.

با وجود اینکه فرایند تولید در دامداری‌ها به‌تدریج به سمت صنعتی‌شدن پیش می‌رود، اما هنوز هم بیش از ۷۰ درصد شیر و گوشت مورد نیاز کشور را دامداری‌های سنتی و روستایی تأمین می‌کنند و سهم دامداری‌های صنعتی کمتر از ۳۰ درصد است.

شهرستان فراهان از بزرگترین تولیدکنندگان گوشت در استان و کشور است. تعداد دام های سنگین در این شهرستان ۱۳۰۰۰ راس و دام سبک ۴۴۰۰۰ راس است.

مجتمع دامداران تلخاب فراهان با ۱۲۸ عضو فعال و ظرفيت پرورش شش هزار و ۱۵۰ راس دام سنگين به عنوان بزرگترين مجتمع دامپروري كشور در سال ۸۴ به بهره برداری رسید، این مجتمع  در سالهای اخیر با چالش های جدی مواجه شده است.

توسعه صنعت بویژه در بخش دامپروری بسیاری از مشکلات اشتغال را که دغدغه مسئولان و مردم است را رفع می کند؛ توسعه صنایع تبدیلی یکی از ضرورتهای منطقه و از کمبودهایی است که در زنجیره تولید احساس می شود و در صورت ترغیب متقاضیان، گام مهمی در توسعه پایدار و اشتغال منطقه برداشته خواهد شد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: شهرستان فراهان در حوزه تولید گوشت قرمز با توجه به ظرفیتی که در دامپروری دارد در جایگاه سوم استان مرکزی است.
وی افزود: سالانه چهار هزار و ۵۲۸ تن گوشت سفید طیور از نوع گوشت بوقلمون و ماکیان در فراهان تولید می شود و درحال حاضر ۲ واحد پرورش بوقلمون گوشتی با ظرفیت ۲۱ هزار قطعه، ۱۷ واحد پرورش ماکیان گوشتی با ظرفیت ۱۸۵ هزار و ۶۰۰ قطعه و ۶ واحد ماکیان تخم گذار با ظرفیت ۲۱ هزار و ۴۰۰ قطعه در این خطه فعال است.
فرهادی اظهار کرد: ۲۵ هزار گوساله پرواری در واحدهای فراهان وجود دارد که ۱۰ هزار و ۱۵۰ راس آن در واحدهای صنعتی و ۱۴ هزار و ۱۵۰ راس در واحدهای سنتی پرورش یافته اند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فراهان بیان کرد: از مجموع ۸۵۰ راس گاو شیری در گاوداری های فراهان، ۳۷۵ راس در واحدهای صنعتی و ۴۷۵ راس در واحدهای سنتی است.
وی تصریح کرد: چهار هزار راس دام سبک نیز در واحدهای صنعتی و، ۴۶ هزار راس در واحدهای سنتی فراهان وجود دارد و هفت دامداری دارای پروانه کوچک روستایی در این بخش فعال است.
فرهادی اظهار کرد: روزانه ۱۷ و ۹ دهم تن شیر در فراهان تولید می شود که هشت و ۶ دهم در واحدهای سنتی و ۹ و سه دهم تن در واحدهای صنعتی است.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فراهان افزود: تولیدات دام و طیور فراهان در سال گذشته شامل هفت هزار و ۳۱۲ تن گوشت قرمز در قالب (گوساله و گوسفند)، ۴۳۰ تن گوشت بوقلمون، ۳۶۲ تن گوشت ماهی و یکهزار و ۶۷۵ تن گوشت مرغ بوده است.
وی خاطر نشان کرد: تولید شیر در این شهرستان نیز در سال گذشته ۶ هزار و ۵۷۰ تن و عسل یک و نیم تن بوده است.

2 دیدگاه در “فراهان در جایگاه سوم تولید گوشت قرمز استان”

    1. با سلام
      کار بسیار عالی هست ممنون و سپاس بیکران از حضرتعالی . انشاالله کارهای بیشتر از جنابعالی نگارش بشه.
      به فراهانی بودن خودم افتخار میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *