فراهان شهرستان سبز در اجرای شبکه کابل خودنگهدار

رئیس اداره برق فراهان مطرح کرد:

فراهان شهرستان سبز در اجرای شبکه کابل خودنگهدار

رئیس اداره برق فراهان گفت: طرح تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در فراهان پایان یافت و این شهرستان به‌عنوان شهرستان سبز شناخته می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ وبه نقل از انجمن نلاشگران فراهان محمد عابدینی؛ رئیس اداره برق شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: قبل از انقلاب از نعمت برق در فراهان بهره‌مند نبودیم و از سال ۵۹ از طریق پست برق ژنراتور به مدت ۳ سال با متصدی شخصی در شهر فرمهین تا ۵ کیلومتر تأمین می‌شد.

عابدینی اظهار کرد: قبل انقلاب شبکه فشار متوسط نداشتیم، بعد انقلاب با اولویت روستاهای بزرگ‌تر انجام‌شده است و هم‌اکنون۸۶۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط داریم.

وی بیان کرد: ترانس‌های برق قبل از انقلاب فاقد ترانس برق کاهنده بوده است و تأمین برق از طریق پست برق اختصاصی بود، الآن بالغ‌بر ۱۸۰ پست برق در شهرستان است و در هر روستا یک پست برق‌داریم و در روستاهای بزرگ بالغ‌بر ۵ پست هوایی در مدار است.

عابدینی گفت: شبکه فشار ضعیف ۴۰۰ کیلومتر داشتیم که سال گذشته، کل شبکه فشار ضعیف در این شهرستان اصلاح و به کابل خود نگهدار تبدیل شد.

وی ادامه داد: تبدیل شبکه سیمی به کابل خود نگهدار مزایای زیادی از جمله بازسازی شبکه فرسوده برق، صیانت از محیط‌زیست، پیشگیری از وقوع سرقت، صیانت از دارایی‌های فیزیکی و کاهش تلفات برق و بهبود کیفیت ولتاژ مشترکین برق را در بردارد.

رئیس اداره برق فراهان گفت: در روشنایی معابر جز شهرهایی که بالغ‌بر ۱۴ هزار چراغ‌برق در روستاها داریم و ۳ هزار چراغ روشنایی به چراغ کم‌مصرف تبدیل‌شده و تبدیل بقیه به‌صورت ویژه در حال پیگیری است و به‌صورت ویژه در دستور کار دولت قرار دارد.

وی گفت: فعالیت پست برق ۲۳۰ هزار کیلوولت در فرمهین از لحاظ استراتژیک مهم است که از خطوط انتقال، شهرستان‌های تفرش، فراهان، آشتیان و کمیجان و خنداب را پشتیبانی می‌کند و برق پایدار از برکات نظام است.

رئیس اداره برق فراهان خاطرنشان کرد: حفظ رشد قابل‌توجه صنعت برق کشور پس از انقلاب به‌وسیله اصلاح الگوی مصرف برق می‌تواند، زمینه توسعه کشور را با سرعت بیشتری مهیا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *