نقره کمر تفرش روشن شد…

همزمان با پنجمین روز از هفته‌دولت؛ طی مراسمی با حضور استاندار مرکزی روشنایی برق گردنه «نقره‌کمر» تفرش افتتاح شد.

«نقره کمر»تفرش روشن شد

 به گزارش خبرگزاری فارس وبه نقل از انجمن تلاشگران فراهان از تفرش، ظهر امروز همزمان با هفته دولت آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های راهداری و نقل جاده‌ای شهرستان تفرش با حضور فرزاد مخلص‌الائمه استاندار استان مرکزی، ولی‌الله بیاتی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار تفرش، معاون عمرانی استاندار و برخی مسوولین برگزار شد.

روح اله شمسی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تفرش در این آیین اظهار‌ کرد: در راستای خدمت‌رسانی به مردم و تأمین امنیت و آسایش راه، پروژه‌های شهرستان تفرش با مجموع اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این پروژه‌ها شامل آسفالت پل طریزآباد به طول ۱۲۰۰ متر با اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال و روکش آسفالت تفرش-خرازان-خانک به طول ۱۸ کیلومتر‌ با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال بود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تفرش همچنین با اشاره به احداث روشنایی طولی در گردنه نقره‌کمر به طول ۳ هزار و ۴۰۰ متر با اعتباری بالغ‌بر ۳۰میلیارد ریال گفت: پیشتر نیز این گردنه به دلیل اینکه یکی از برف‌گیرترین محورهای استان محسوب می‌شود، در روزهای گذشته به منظور تسریع در فرآیند راهداری و خدمت‌رسانی و همچنین اطلاع برخط از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی، به سیستم دوربین نظارتی تصویری تجهیز شده بود.

شمسی خاطرنشان کرد: سال گذشته در سفر رئیس سازمان راهداری کشور و بازدید از محورهای تفرش و با پیگیری نماینده مردم تفرش در مجلس و مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان و حمایت سازمان به‌منظور تأمین اعتبار اجرای پروژه تفرش-خرازان-خانک، این مهم صورت گرفت و به بهره‌برداری رسید.

ولی الله بیاتی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در‌ مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با اشاره به تلاش راهداران به خصوص در فصل زمستان در گردنه نقره‌کمر، گفت: این محور یکی از پربارش‌ترین گردنه‌های استان است و راهداران به صورت جهادی به‌ویژه در فصل سرد به‌منظور برف‌روبی و آماده‌سازی آن تلاش حداکثری انجام می‌دهند که جای تشکر و قدردانی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *