پیش بینی برداشت بیش از ۹۳ هزار تُن سیب زمینی در استان مرکزی

کارشناس جهادکشاورزی استان مرکزی خبر داد؛

پیش بینی برداشت بیش از ۹۳ هزار تُن سیب زمینی در استان مرکزی

اراک- به نقل از انجمن تلاشگران فراهان کارشناس جهادکشاورزی استان مرکزی از پیش بینی برداشت بیش از ۹۳ هزار تُن سیب زمینی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهری با اشاره به آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع استان مرکزی اظهار کرد: پیش بینی شده از این اراضی بیش از ۹۳ هزار تن محصول سیب زمینی برداشت شود.

وی میانگین تولید سیب زمینی در استان مرکزی را ۴۰ تن در هکتار عنوان کرد و گفت: این میزان تقریباً برابر میانگین کشوری است.

این کارشناس با بیان اینکه استان مرکزی جز استان‌های پیشرو کشور در تولید سیب زمینی است، افزود: بیشترین سیب زمینی استان در شهرستان‌های اراک، فراهان، ساوه، شازند، خنداب و کمیجان تولید می‌شود.

طاهری در ادامه گفت: بیش از ۸۰ درصد مزارع سیب زمینی استان مرکزی مجهز به سیستم‌های نوین آبیاری است، تصریح کرد: اکثر ارقام مورد کشت سیب زمینی در استان به مصرف خوراکی و بعضی از ارقام که جنبه صنعتی دارند به مصرف صنایع تولیدی چیپس و برای مصرف سرخ کردنی می‌رسد.

برداشت ۲۰ هزار تُن سیب زمینی از اراک

ذوالفقاری معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان اراک هم سطح زیرکشت سیب زمینی در شهرستان را ۵۵۰ هکتار عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود از این میزان ۲۰ هزار تن محصول تولید شود.

ذوالفقاری بهره گیری کشاورزان از توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی، رعایت تاریخ کشت و رعایت اصول فنی، خاکورزی مناسب، استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و عناصر ریزمغذی را دلیل افزایش محصول در واحد سطح دانست و افزود: حتی در برخی مزارع از میانگین عملکرد استانی بالاتر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *