کارسازی۲۲۰۰۰واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن استان مرکزی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی:

کارسازی ۲۲۰۰۰ واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن استان مرکزی

کارسازی ۲۲۰۰۰ واحد مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن استان مرکزی

اراک – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: ۲۲ هزار واحد مسکن شهری در قالب طرح اقدام ملی مسکن کارسازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر وبه نقل از انجمن تلاشگران فراهان، مهدی زندیه وکیلی، ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: اعتبارات عمرانی پیشران پروژه‌های عمرانی است و در این دوره با اینکه وضعیت اعتباری کشور و استان قابل توجه نبود اما اقدامات شاخصی صورت گرفت به طوری که بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در دو سال و نیم گذشته احداث شده است.

وی ادامه داد: ۲۲ هزار واحد مسکن شهری در قالب اقدام ملی مسکن کارسازی شده است و خوشبختانه در این حوزه به ویژه در شهرهای اراک و ساوه مشکل جدی چندین ساله با حمایت‌های مسئولین ارشد استان حل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد: ساخت سه هزار واحد مسکن محرومین نیز از دیگر اقدامات شاخص در این حوزه بوده است.

زندیه وکیلی عنوان کرد: ساخت ده‌ها مدرسه و سالن ورزشی با اعتبارات دولتی و کمک خیرین، ایجاد ۱۰۰ زمین چمن مصنوعی در روستاها و… از پروژه‌های ورزشی بوده است.

وی اظهار کرد: در حوزه راه نیز تکمیل راه اراک – فرمهین، بهسازی محور اراک-خمین، بهسازی راهجرد – آشتیان، تکمیل کمربندی ساوه، افتتاح راه خمین به قورچی باشی، بهسازی راه اراک – کمیجان از پروژه‌های شاخص بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار کرد: افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی اراک، بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی خمین، در حال ساخت بودن بیمارستان ولیعصر، ساخت جایگزین بیمارستان زنان و زایمان طالقانی از جمله اقدامات شاخص حوزه درمانی و همچنین جنگل کاری ۲ هزار هکتاری منطقه چپقلی، جنگل کاری ۴۰۰ هکتاری سرسختی شازند، افتتاح پارک آبخیزداری دره گردو از اقدامات انجام شده در حوزه آبخیزداری بوده است.

زندیه وکیلی در پایان بیان کرد: ابلاغ طرح جامع اراک بعد از ۱۷ سال، احداث ۳۵۰ هکتار فضای سبز در شهر، اقدامات شاخص مربوط به سیل سال ۹۸ و زلزله کرمانشاه، مدیریت بیماری آنفلوآنزای پرندگان، آبرسانی به روستاها و شهر خمین، اجرای رینگ شمالی و جنوبی اراک، پروژه آبرسانی به تفرش، اجرای ۲۰ کیلومتر از پروژه آبرسانی به ساوه، اجرای ۹۹ درصدی پروژه فاضلاب اراک، جمع آوری بهداشتی پسماند عفونی در اراک، ایجاد کتابخانه و فرهنگسرا در برخی شهرستان‌های استان، فعال شدن بیش از ۱۰۰ معدن غیرفعال در استان، افتتاح بیش از ۵۰ پروژه گردشگری در استان، ایجاد بیش از ۳۰ خانه بوم گردی در استان از دیگر اقدامات شاخص در حوزه عمرانی در استان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *